Kaçak Hayvanlar ve Kontrolsüz Kesimler!

Kaçak Hayvanlar ve Kontrolsüz Kesimler TGRT Haber Canlı Yayında Kaçak hayvanlar ve kontrolsüz kesimlerimler tekrar haber konusu oldu.

Kırmızı et ile ilgili olarak hazırlanan bir rapor nedeniyle gündeme gelen hayvan kaçakçılığı ve kontrolsüz hayvan kesimleri ile ilgili olarak TVHB Merkez konseyi Başkanı Dr.Mustafa ALTUNTAŞ TGRTHaber Canlı Yayınına konuk oldu.

Haber yayınında Canlı yayında konu ile ilgili soruları cevaplayan Altuntaş, Kaçak hayvan girişlerinin geçen yıla göre azalma gösterdiğini ancak tamamen önlenemediğini, sınır illerde küpeleme işleminin devam etmesinin bu hayvanların millileştirilmesine devam edildiğinin bir göstergesi olduğunu, yeni doğanlar dışında küpeleme işleminin yapılmaması gerektiğini, küçükbaş hayvanlarda ise zaten girdikten sonra kontrol imkanı bulunmadığını ifade ederek, kaçak hayvan girişleri ile her türlü hayvan hastalığının ülkemize girebileceğini, hayvan ve insan sağlığını önemli şekilde riske soktuğunu, diğer taraftan ülkemizde yerli hayvan kesimlerinde de gerekli kontrol ve denetimin sağlanamadığı, bazı bölgelerde ruhsatlı mezbaha bulunmadığını, genel olarak hayvansal gıdalarda denetim problemi yaşanıldığı, Bakanlığın bunu telafi etmek için bir çabasının da olmadığını söyledi.

Eklenme Tarihi : 08.04.2005 Kaynak : TGRT Haber

http://www.veterinerklinikleri.com/veteriner-icerik-detay.asp?id=63§ion=1&title=Ka%C3%A7ak%20Hayvanlar%20ve%20Kontrols%C3%BCz%20%20Kesimler!

Reklamlar
Bu yazı AÇIKLAMALAR, BASINDA, Hayvan Sağlığı, Tarım ve Hayvancılık Politikaları içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s